...

לשיחת ייעוץ

מה זה מתאם רשת חשמל Powerline?

שימו לב: אנו לא מוכרים מתאמי Powerline

Homeplugs powerlines מתאם רשת חשמל

אם אתם גרים בבית ישן אז יש סבירות גבוהה שלבית אין שקעי רשת בקירות. ייתכן אז שאולי תחשבו שצריך לקדוח חורים חדשים בבית ולפרוש כבלים כדי לקבל רשת מהירה ויציבה. 

 

אבל זה לא המקרה, במקום זאת ניתן להשתמש במתאם רשת חשמל, הנקרא גם מתאם Powerline. את המתאם הזה אפשר פשוט לחבר לשקע החשמל הרגיל והוא כבר ידע להפוך כל שקע חשמלי בבית לשקע רשת אינטרנט.

תוכן עניינים

איך עובד מתאם רשת חשמל / Powerline ?

למתאם אינטרנט דרך החשמל יש תקע חשמל רגיל מובנה ויציאת רשת אתרנט אחת או יותר. כל ערכה של Powerlines כוללת לפחות שני מתאמים, הראשון מחובר לאחת יציאות ה LAN של הראוטר עם כבל רשת ובמקביל כמובן לרשת החשמל. מתאם זה ממיר את אותות האינטרנט מהנתב לאותות רדיו והם בתורם נשלחים על גבי כבלי החשמל הקיימים בקירות.

 

המתאם השני מחובר לשקע חשמל אחר במיקום שונה ומרוחק מהראשון, משם הוא ממיר את אותות הרדיו בחזרה לתקשורת אינטרנט. היתרון הגדול של טכנולוגיה זו הוא שהיא אינה דורשת כל סוג של התקנת מנהל התקן (דרייבר) או הגדרות נוספות במחשב.

היתרונות של Homeplugs / Powerlines

ישנם מספר יתרונות לרשת מבוססת Homeplugs ולשימוש בהם. נתחיל בזה שבעזרתם תוכלו לשפר ביתר קלות את הרשת האלחוטית שלכם ע"י שיפור הטווח דרך רשת החשמל הקיימת ממילא. Powerlines אינם דורשים קידוח חורים נוספים או ביצוע עבודות גדולות בבית בכדי שנוכל להתקין אותם. במקום זאת, אתם רק צריכים לחבר אותם לשקעי החשמל בבית כדי שהם יעבדו. לכן מערכת זו היא אפוא פתרון אלגנטי ביותר ואינה דורשת הרבה עבודה או זמן ולכן גם עלותה אינה גבוה.

Powerlines לשיפור הרשת האלחוטית

ישנם בתים רבים בהם יכול להיות די קשה להשיג פריסה טובה של הרשת האלחוטית, אם זה בגלל גודל הבית או בגלל קירות עבים מהרגיל. במיוחד יהיה קשה להשיג אות אלחוטי חזק בממ"ד, במרתף או בחלקים אחרים של הבית. מתאמי Powerlines יכולים להיות הפתרון למי שרוצה לשפר את ה-WiFi בבית ללא מאמץ גדול מידיי. המתאם השני (זה שממיר את אותות הרדיו מרשת החשמל לאותות אינטרנט) יכול לתפקד גם כנקודת גישה אלחוטית ע"י שליחת אותות אלחוטיים למכשירים סביבו. כיום, לרוב הדגמים של מתאמי Powerlines יש שני תדרים: 2.4 ג'יגה-הרץ ו-5 ג'יגה-הרץ.

בדרך זו תוכלו לשפר בקלות את הרשת האלחוטית (WiFi) שלכם בעזרת רשת החשמל. כבר לא צריך לחשוב אם אותות הנתב מגיעים לממ"ד או לקומה העליונה בבית.

מתאם Powerlines
Homeplugs - אינטרנט בכל חדר

מתאם Powerline עם נקודת גישה לעומת מגביר טווח WiFi

מוצר נוסף שמגדיל את טווח האינטרנט ועליו כבר בטח שמעתם הוא מגביר טווח WiFi, ולכן נשאלת השאלה מי מהם עדיף עבור הגברת טווח הכיסוי של הרשת האלחוטית. יש כמובן לקחת בחשבון את התנאים והצרכים המיוחדים של כל מקרה לגופו אך יחד עם זאת ניתן כבר לאמר שהיתרונות של המתאם רשת חשמל לעומת מקבילו המגביר טווח WiFi הם בכך שאם יש קירות עבים או חומרי בניה שמונעים את מעבר האות האלחוטי ביעילות, ה-Powerline הוא הפתרון הטוב ביותר. כמו כן הוא אינו תלוי בחוזק האות המגיע מהנתב ולכן הוא יכול להביא את האינטרנט לחדרים אשר רחוקים מהראוטר. בנוסף, ה-Powerline אינו מפחית את מהירות הגלישה בחצי כמו שעושים מגבירי טווח.

בטיחות ופרטיות ברשת Powerlines

בנוסף אפשר גם להגדיר רמת אבטחה מוצפנת עם מערכת ה-Homeplugs שכן קיים סיכון מסויים שאחרים יכולים להתחבר לרשת שלך דרך מתאם Homeplug משלהם המחובר לאותה רשת החשמל מחוץ לבית.

 

בנוסף, מתאמי Homeplugs שומרים את כל המידע מהרשת בזכרונות פנימיים הקיימים במכשירים עצמם.

המשמעות היא שאם יפול החשמל או אם תנתק את החשמל, הם עדיין יזכרו את המידע הדרוש כשהחשמל יחזור ולא תצטרך להגדיר אותם מהתחלה.

מתאם רשת חשמל
התקנת מתאם רשת חשמל

התקנת מתאמי רשת חשמל

התקנת מתאמי רשת חשמל היא תהליך פשוט שכאמור מאפשר לך להפוך את רשת החשמל שלך לרשת אינטרנט חוטית. כדי להתקין מתאמי רשת חשמל, עקוב אחר השלבים הבאים:

1. בחר מיקום למתאמי רשת

בחר את המיקום בו תרצה להתקין את המתאמים. מתאם ראשון יהיה ממוקם ליד הראוטר הראשי ואת המתאם השני נמקם בחדר בו אנו רוצים שיהיה לנו חיבור אינטרנט. יש לוודא כמובן שישנה גישה לשני שקעי חשמל.

2. חבר את המתאמים לרשת החשמל בבית

חבר את המתאם הרשת לשקע החשמל הקרוב למקום בו תרצה להשתמש ברשת החשמל. המתאם צריך להיות מחובר לשקע חשמל מתאים ולא נמצא במצב נפגע או חשוף.

 

כאשר אתה קונה היום ערכת Powerlines, המתאמים לרוב כבר מגיעים מוכנים לשימוש ישר מהקופסה. עם זאת, לפעמים מערכות Powerlines מגיעות לא מוגדרות ובמקרה כזה צריך לקנפג אותן בזמן ההתקנה. כאשר אתה מחבר זוג חדש של Powerlines, הם מחפשים באופן אוטומטי אחד את השני, ואם מחברים מתאמים נוספים גם הם יתווספו אוטומטית למערכת הקיימת יחד עם שאר מתאמי ה Powerlines.

 

טיפ נוסף וחשוב מאיתנו הוא שמומלץ ביותר לחבר אותם ישירות לשקעי החשמל בקיר ולא למפצלים או כבלים מאריכים אם רוצים שהם יפעלו בצורה המייטבית והיציבה ביותר וללא ניתוקים מעצבנים.

3. חיבור המתאמי Powerline למכשירים

חבר את כבל הרשת מהמתאם השני למכשיר הרצוי, כגון מחשב אישי, טלוויזיה או רמקול אלחוטי. חבר את כבל הרשת לשקע אתרנט במכשיר ווודא שהחיבור מתאים ומאובטח.

4. הגדרות נוספות (אופציונלי)

תוכל לבצע הגדרות נוספות בהתאם לצורך. לדוגמה, תוכל להרחיב את האינטרנט על רשת החשמל בעזרת מתאמי Powerlines נוספים או להגדיר שכבת אבטחה נוספת על ידי הזנת סיסמת גישה למתאמים.

5. בדיקת מהירות ויציבות החיבור

בדוק שהחיבור תקין על ידי בדיקת מהירות של המכשירים המחוברים לרשת החשמל. וודא שהם מקבלים חיבור תקין ויציב ויכולים לתקשר ביניהם.

המתאם רשת חשמל המועדף עלינו

אנו באורן מחשבים התרשמנו מביצועיו המצוינים של TP-Link AV2000, שהשיג את המהירות הכי גבוהה שראינו בבדיקותינו. אהבנו את העובדה שיש למוצר זה שתי יציאות אתרנט של 2 ג'יגה בייט בכל מתאם, אליהם ניתן לחבר אפילו מחשבי גיימינג וקונסולות משחקים. כמו כן על כל מתאם ישנו תקע חשמלי מובנה עבור מכשירי חשמל אחרים כך שלא צריך מפצל חשמלי נוסף. אמנם למוצר זה אין פונקציית נקודת גישת WiFi מובנית, אבל אם רשת ה-WiFi אצלכם בבית או במשרד מספיק חזקה ויציבה, זו אינה צריכה להוות בעיה עבורכם.

 
לסיכום, אם אתם גיימרים שחייבים רשת מהירה ויציבה, או סתם אנשים שמחפשים מוצר איכותי של חברה איכותית, עם ביצועים מייטיבים ומחיר סביר אז בהחלט ש-TPLink AV2000 הוא המתאם רשת חשמל בשבילכם.

מתאם-רשת-חשמל-TP-Link-AV2000
TP-Link AV2000

צריך עזרה עם הרשת בבית או במשרד?

מומחה רשתות עם למעלה מ-20 שנות ניסיון

שתף פוסט

עוד מאמרים בנושא

רשת מאש אלחוטית
רשתות ו-WiFi

מה זה רשת מאש? המדריך המקיף על מערכת mesh

רשתות מאש הן הפתרון החדיש ביותר בתחום הרשתות הביתיות האלחוטיות. רשת mesh מספקת טווח גדול יותר, אות חזק יותר, חיבור יציב יותר ואינטרנט מהיר ללא קשר למקום שבו אתה נמצא בבית. רשתות מש כוללות…

2.4GHZ או 5GHZ
רשתות ו-WiFi

2.4GHz או 5GHz? המדריך המקיף

ההבדלים העיקריים בין התדרים שכולנו מכירים מהרשתות האלחוטיות השונות 2.4 גיגה-הרץ ו-5 גיגה-הרץ הם כעיקרון טווח הקליטה ורוחב הפס שלהם (מהירות). אם נתחיל עם 5 ג'יגה-הרץ, אז תדר…

נגישות